Aktualności

„Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” w Sępólnie Krajeńskim

Dodano: 30.04.2013 przez Damian Gołąb

Dnia 4 kwietnia 2013 roku w Sępólnie Krajeńskim w Centrum Aktywności Społecznej odbył się wojewódzki konkurs „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

Celem konkursu jest poszerzenie wiadomości z zakresu ekologii, ochrony przyrody i ochrony środowiska oraz zdobywanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej parków krajobrazowych województwa kujawsko-pomorskiego.

W rywalizacji biorą udział drużyny uczniów ze szkół reprezentujących poszczególne parki krajobrazowe. Konkurs odbywa się w dwóch częściach: wojewódzki, który składa się z 4 etapów oraz ogólnopolski, który jest finałem konkursu. W pierwszych trzech etapach wyłaniane były 4-osobowe reprezentacje szkół. Po każdym etapie konkursu zwycięska drużyna przechodziła do kolejnego etapu.

W etapie wojewódzkim rywalizowały szkoły reprezentujące poszczególne parki krajobrazowe i kompleksy leśne: Wdecki Park Krajobrazowy – Gimnazjum Publiczne nr 1 w Lnianie, Krajeński Park Krajobrazowy – Gimnazjum w Więcborku, Zespół Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego – Gimnazjum nr 3 w Zbrachlinie, Nadgoplański Park Tysiąclecia – Gimnazjum nr 2 w Kruszwicy, Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy - Gimnazjum nr 1 w Lubowidzu, Las Lulkowski - Prywatna Szkoła Podstawowa Modern Academy w Toruniu, Brodnicki Park Krajobrazowy – Gimnazjum w Pokrzydowie.

W ogólnopolskim finale konkursu nasz region reprezentować będą zwycięzcy części wojewódzkiej – drużyna uczniów Gimnazjum nr 3 w Zbrachlinie w składzie:

  • Danuta Falenczyk
  • Małgorzata Ziaja
  • Przemysław Baumgart
  • Paweł Kowalski

Piąty etap który odbędzie się między 20 a 24 maja w Centrum Konferencyjnym „Daglezja” w Przysieku. Organizatorami ogólnopolskiego konkursu jest Brodnicki Park Krajobrazowy .

Wszystkim gimnazjalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w życiu.

Kopiowanie zdjęć z niniejszej strony internetowej bez uprzedniej zgody właściciela zabronione.
Część skryptów pochodzi ze strony Dynamic Drive CSS Library